Nejznámější značky platebních karet. Znáte je všechny?

Nejznámější značky platebních karet. Znáte je všechny?
Nejznámější značky platebních karet. Znáte je všechny?

I když nelze říct, že jsou všichni majitelé platebních karet, najde se mezi námi mnoho vlastníků platebních karet, kteří je využívají opravdu velice hojně, nejen při placení v kamenných prodejnách, ale také při platbách na internetu. Z platebních karet se stal jeden velký trend, se kterým se doplatíme kdekoliv na světě. I když je však používáme dnes a denně, jen málokdo si všiml toho, jaké značky karta je.  

V současné době existuje nepočetně mnoho platebních karet. Liší se nejen svým typem, ale také svou značkou. Podívejme se však právě na značky platebních karet, které byste měli znát nebo se kterými se často setkáte.  

Platební karty MasterCard 

První a velice často se objevující značkou platebních karet je značka MasterCard. Jedná se o jednu ze dvou nejčastějších karetních společností u nás v České republice. Základní kartou této značky je karta maestro. Jedná se o kartu neembosovanou, většinou se jedná o debetní kartu. Klasické kreditní karty se pod označením “maestro” nevydávají.  

Dalšími kartami vydanými společností MasterCard jsou karty MasterCard Electronic nebo MasterCard Unembossed. Existují také karty MasterCard Gold nebo Masterard Standard.  

Platební karty Visa 

Také se u nás setkáte s platebními kartami Visa. Jedná se o druhou nejznámější a nejvyužívanější značku platebních karet u nás. Visa je zároveň největším celosvětovým vydavatelem platebních karet. I díky tomu nebudete mít problém s takovou kartou zaplatit kdekoli na světě.  

I tato společnost vydává rovnou několik karet, a to například kartu VISA Electro nebo VISA Gold či VISA Platinum. 

Platební karty Amex 

K dalším už méně známým značkám platebních karet patří karty Amex. Jedná se o American Expres kartu, na kterou u nás bohužel nenarazíte. V České republice je banky nevydávají, jelikož můžete mít problém s ní zaplatit.