Moudra Warrena Buffetta pro úspěch v životě

Moudra Warrena Buffetta pro úspěch v životě
Moudra Warrena Buffetta pro úspěch v životě

Každým rokem vychází žebříček těch nejbohatších lidí světa. A každým rokem se v první desítce, respektive v první pětce objeví muž jménem Warren Buffett, kterého jistě dobře znáte. Pokud ne, tohoto pána je třeba si ve zkratce představit. Jedná se doslova o inovátorskou legendu, o guru mnoha byznysmenů a rozhodně o nejlepšího investora všech dob. Jedná se o muže, který je známý tím, že na počátku své kariéry dokázal přečíst denně i tisíc stran textu. Ani dnes samozřejmě nezahálí a čte neustále, ale už trochu méně. Tento muž patří k nejbohatším lidem světa a ostatní lidi inspiruje ke stejnému úspěchu. Motivujte se i vy jeho moudry, která nejednoho podnikatele přinesla až na vrchol.  

Ještě je třeba říct, že se Warrenovi Buffettovi přezdívá “věštec z Omahy”. Je známý pro své trefné a zároveň hluboké komentáře, z nichž občas vyplynou citáty, které jsou motivací dnes a denně pro nejednoho podnikatele či zaměstnance. Také se nechte jeho citáty inspirovat a uvidíte, jak úspěšnými se stanete.  

Moudra Warrena Buffetta 

  • “Je lepší trávit čas s lidmi, kteří jsou lepší než vy. Vybírejte si kolegy chovající se lépe než a začnete se jim blížit.” 
  • “Peníze vám do jisté míry umožní pohybovat se v zajímavějších kruzích. Ale nikdy nezmění to, kolik lidí vás miluje nebo jak moc jste zdraví.” 
  • “Rozdíl mezi úspěšnými lidmi a velmi úspěšnými lidmi spočívá v tom, že velmi úspěšní lidé říkají skoro na všechno NE.” 
  • “Dávám si záležet na tom, abych každý den strávil hodně času jen tím, že sedím a přemýšlím. To je v byznysu v USA neobvyklé. Čtu a přemýšlím – a pak dělám daleko méně impulzivních rozhodnutí než většina lid v byznysu.” 
  • “Vybudovat si pověst trvá dvacet let, zničit ji pouhých pět minut. Pokud se nad tím zamyslíte, budete věci dělat jinak.”