Majetek nejbohatších lidí vzrostl

Majetek nejbohatších lidí vzrostl
Majetek nejbohatších lidí vzrostl

Na žebříčku nejbohatších lidí bychom našli celou spoustu podnikatelů. Ti se těší opravdu pohádkovému jmění, které jim mnoho lidí závidí. A nyní závist méně bohatých lidí ještě vzrostla, protože vzrostl také majetek nejbohatších lidí. Na konci srpna se majetek nejbohatších lidí doslova otřásl v základech a přinesl miliardy dolarů do vínka těm, kteří si na finanční stránku nemohou stěžovat. Podle dostupných informací jenom během posledního srpnového týdne vzrostl majetek nejbohatších lidí o 209 miliard dolarů čili zhruba o čtyři a půl bilionu korun.  

Ze zvýšeného majetku se radoval například Jeff Bezos, nejbohatší muž světa. Stejně tak se ze zvýšeného majetku radoval i Elon Musk, jehož firma Tesla se však v posledních dnech musela vyrovnat s obrovskou ztrátou.  

A akciemi je to jako na houpačce 

Ptáte se, proč majetek nejbohatších lidí rázem vzrostl o takovou sumu? Důvodem toho jsou akcie, se kterými je to v posledních letech doslova jako na houpačce. Zatímco březen znamenal pro akciový trh obrovskou ztrátu, nyní je tomu zcela jinak. Akcie se dostávají zase do výšin, ale je pravdou, že některé jenom na chvíli. Stále zkrátka akciový trh není zrovna stabilní, ale to je něco, co se od světa investic očekává.  

Pro majitele společností jsou však rychlé obraty akcií poměrně stresující. Zatímco v jedné chvíli rostou, v druhé zase o svůj majetek přichází. I když pro ně poslední týden v srpnu znamenal skvělé zisky, stejně doufají, že se situace konečně opět vrátí do normálu a skoky nebudou tak časté nebo tak drastické.  

Prudký růst majetku byl v kontrastu se světovou ekonomikou 

Je třeba konstatovat, že nedávný prudký nárůst majetku nejbohatších lidí byl opravdu velkým kontrastem v porovnání s tím, jak je na tom světová ekonomika. Ta totiž v posledních měsících prudce klesla, společnosti musely propouštět miliony zaměstnanců, poptávka spotřebitelů také začala prudce klesat.