Jak si vybrat tu správnou franšízu?

Jak si vybrat tu správnou franšízu?
Jak si vybrat tu správnou franšízu?

Franchising je v současné době velice oblíbený. Díky tomuto způsobu podnikání mohou podnikat i lidé, kteří nemají vlastní nápad, ale kteří přesto chtějí zavítat do světa podnikání. Díky odkupu licenčních smluv mohou otevřít pobočku pod už fungující značkou, která má krušné začátky ve světě byznysu už dávno za sebou. Tím, že se odkoupí licenční smlouvy, se předejde možnosti krachu společnosti hned v počátku a vstupuje se do podnikání s vyšší pravděpodobností uspět.  

Jak již bylo zmíněno, franchisingu jako takovému se zvyšuje oblíbenost a popularita. Ostatně dokazuje to i počet franšízových konceptů, které na náš trh přibývají v obrovském množství. Stále více firem chce na základě franchisingu podnikat, což je opravdu skvělé. Franšízanti však mají nesnadný úkol – musí si vybrat franšízový koncept, se kterým začnou podnikat. Jelikož se na trhu nachází skoro tři sta franšízových konceptů, nyní nám dáte za pravdu, že výběr opravdu není snadný.  

Co zvážit při výběru franšízy 

Abyste se neukvapili při výběru franšízy, pomůžeme vám s výběrem nebo vám alespoň prozradíme, co zvážit při výběru franšízy. Před nákupem konkrétního know-how se vyplatí vědět, jak na tom firma ve skutečnosti je. Jestli se pohybuje dlouhou dobu v červených nebo zelených číslech, jestli má nějaké problémy nebo jestli se jí dlouhodobě daří. Pokud se všechno bude jevit dobře, nemusíte nad danou franšízou dlouho váhat.  

Hlavně, ať je vám koncept franšízy blízký 

Je také třeba podotknout, že vám koncept celé franšízy musí být především blízký. Pakliže vám nebude koncept franšízy blízký, pravděpodobně s franšízou neuspějete. Vidina rychlého zisku by neměl být důvod, proč se vrháte do konkrétního franšízového konceptu, blízkost konceptu je přesně to, co potřebujete a hledáte.