Daňové změny připravující se na rok 2020

Daňové změny připravující se na rok 2020
Daňové změny připravující se na rok 2020

Zatímco většina lidí se připravuje na vánoční svátky, podnikatelé začínají být krapet ve stresu. Začínají dělat vyúčtování svého podnikání, sepisují své příjmy a také výdaje, k nimž došlo během uplynulého roku. Vědí totiž, že s daňovým přiznáním se nevyplatí dlouho otálet a čekat. Je dobré ho odevzdat hned z počátku nového roku, protože je případně více času na opravu chyb. Navíc na to nemusíte později myslet, tím pádem se nemusíte bát žádných sankcí nebo pokut.  

V souvislosti s přicházejícími daněmi se nabízí otázka, k jakým daňovým změnám přijde během příštího roku. Mnozí lidé se o novinkách v daňovém světě začínají informovat až po novém roce, letos se však informujte s menším předstihem. 

Daňové změny se však netýkají jenom podnikatelů, kteří musí odevzdávat daňové přiznání, týkají se i všeho ostatního. Třeba i tabákových výrobků a tvrdého alkoholu.  

Co daňový balíček přináší 

Daňový balíček pro příští rok přináší mnoho nového. Například s sebou přináší konec nejasností při placení daně z nemovitých věcí. Daňový balíček upřesňuje podmínky týkající se osvobození pozemků s vybranými krajinnými prvky, také upravuje sazby daně z hazardních her. Nově se bude sazba daně z hazardních her rozdělovat do tří úrovní.  

Také se upravuje zdanění zmiňovaných tabákových výrobků a tvrdého alkoholu. Dojde ke zvýšení spotřební daně, a to u alkoholu na čtyřicet procent, u cigaret na třicet procent.  

Jaké další daňové novinky nás čekají? 

K dalším daňovým novinkám patří například změna zákona týkající se daní z příjmů. Bylo doplněno přechodné ustanovení, kterým se odstraňuje výjimka ze zdanění úrokových příjmů plynoucích z takzvaných korunových dluhopisů, které se emitovaly v roce 2013, tedy před šesti lety. 

Také by měl podle dostupných informací navýšen opět limit paušálních výdajů, což se týká výhradně podnikatelů a živnostníků uplatňujících výdaje procentem z příjmů.