Jak přistupovat k podnikání podle Petra Thiela

Jak přistupovat k podnikání podle Petra Thiela
Jak přistupovat k podnikání podle Petra Thiela

Rad od úspěšných lidí není nikdy dost. Pokud chcete uspět ve světě byznysu, měli byste se neustále vzdělávat, měli byste si nechávat radit od úspěšnějších jedinců. Pojďme se nyní inspirovat několika radami týkajících se podnikání a toho, jak k podnikání přistupovat, za nimiž stojí úspěšný podnikatel a zároveň zakladatel úspěšného byznysu Peter Thiel. Jedná se o spoluzakladatele společnosti PayPal, přes kterou v současné době hradíte nejen objednávky oblečení, ale také i jiné nákupy v ostatních internetových obchodech.  

Peter Theil však není jen spoluzakladatel společnosti PayPal, ale je to také úspěšný investor, který se rozhodl investovat například do společnosti Facebook. Také je manažerem Founders Fundu, kde se spravuje více jak dvě miliady dolarů.  

Ze začátku buďte dobří jen v jedné věci 

Pravdou je, že se začátku zkrátka nemůžete být dobří ve všem. Řada podnikatelů chce uspět ve vícero odvětvích, ale pokud se ze začátku zaměří na příliš mnoho odvětví, najednou nebudou dostatečně úspěšné v žádném. Zejména z počátku se proto zaměřte jenom na jednu jedinou věc, soustřeďte se jen na jednu konkrétní věc, respektive oblast, ve které se rozvíjejte.  

Hledejte to, co jiní okopírovat nemohou 

Svět je v současné době plný tajemství a samozřejmě také konkurence. Pokud chcete na trhu vyniknout, měli byste hledat především to, co nikdo okopírovat nemůže. Hledejte svá vlastní tajemství, sami si je vytvářejte, hledejte něco, čím se stoprocentně odlišíte od ostatních lidí. 

Dívejte se na budoucnost jinak 

Respektive začněte o budoucnosti uvažovat krapet jinak než doposud. Budoucnost není jen časový úsek, ale je to jakýsi progres, kterého dosáhneme. Je to pokrok, je to změna, které nastanou, je to přítomnost a to, co v ní děláme a co definuje naši budoucnost.