Franšíza Subway

subway
subway

Mezi veleúspěšné franchizové projekty patří značka Subway. Jedná se o jednu z nejrychleji rozšiřujících se franchizových společností na světě. Nyní značka potvrdila otevření další restaurace, která má číslo 5000.restaurace v Evropě. Tato jubilejní restaurace se nachází v nákupním centru ve městě Livingstone ve Skotsku. Restaurace rychlého občerstvení je proslulá svými sendviči. Franchisanti v jednotlivých zemích do značky Subway vložili 13,5 miliardy Kč. Je úctihodné, že tímto počinem vzniklo padesát tisíc pracovních míst.

Pokud byste se rozhodli stát se novým franchezantem značky Subway, není to vůbec složité. Na jejich stránkách je detailně popsáno, co bude vaší odpovědností a co se od vás očekává. Současně jsou zmíněné výhody, které jsou opravdu nesporně pozitivní. Dalo by se říct, že nápad frenchizingu je jednoduše geniální. Získat značku, která je zavedená a funguje, je investicí do jistoty a kvality. Sofistikovaný systém propojení franchizantů nabízí kontrolovat své podnikání a ubírat se vhodným směrem. Zároveň značka Subway nechává řadu režijních záležitostí na samotném franchizantovi. Rozhodněte sami o velikosti restaurace.
První restaurace Subway v České republice zahájila provoz v Praze roku 2003. Napříč Evropou od té doby značka zvyšovala počet poboček Subway. V Česku máme 17 restaurací, které zaměstnávají cca. 110 osob.
Zajímavá jsou čísla otevřených restaurací v roce 2015. Ve střední a východní Evropě Subway otevřel dalších 43 restaurací. Jedná se téměř o jednu pobočku týdně.

 

Zdroj: subway-franchising.cz