Český trh plný nových amerických franšíz

Český trh plný nových amerických franšíz
Český trh plný nových amerických franšíz

V současné době najdeme na trhu plno mnohých atraktivních společností. Jejich jména však neprozrazují, jestli se jedná o tuzemskou nebo zahraniční společnost. Pakliže byste však chtěli investovat do franšízového podniku, pravděpodobně si informace o dané franšíze dohledáte. Podle posledních průzkumů mají čeští investoři zájem především o tuzemské franšízové koncepty, kterým pomáhají se rozvíjet. Zájem by však mohly vzbudit i americké franšízy, které se nově vyskytují na českém trhu.  

Franšízový trh se dlouhodobě mění. Každým rokem přibývají franšízové koncepty a další franšízové sítě. Během posledních měsíců k nám do České republiky doputovala celá spousta amerických franšíz.  

Na trh vstoupil třetí největší franšízový pizza řetězec i síť restaurací 

Amerických franšíz, které nově vstoupily na český franšízový trh bylo konkrétně jedenáct. Mezi nimi najdeme například třetí největší franšízový pizza řetězec, který funguje už od roku 1959. Jmenuje se Little Ceasers a v současné době má jenom tento franšízový koncept skoro pět a půl tisíce poboček v pětadvaceti státech světa. Nově se rozšiřuje po Evropě, tudíž zavítal i do České republiky.  

Taktéž se k nám dostala i síť restaurací s názvem Wingstop. Tento franšízový koncept pochází z dalekého Texasu a jsou pro něj typická především kuřecí křídla, která mají naprosto fenomenální chuť. Aktuálně tento franšízový koncept funguje v USA a dále pak v devíti státech na světě. Nově se k těmto státům řadí i Česká republika.  

Jaké další americké franšízy nově vstoupily na český franšízový trh? 

I franšízový koncept zaměřený na full-service restaurace jménem Darden International, respektive jeho Olive Garden je jednou z jedenácti amerických franšíz, na něhož můžete nově narazit na českém trhu. Jedná se o restauraci s tradiční italskou kuchyní, která působí na trhu už od osmdesátých let minulého století.