Platba kartami? I několikrát za den!

platba kartami
platba kartami

Každý den se stane, že platíme za nějaké služby nebo věci. Přece jenom denně potřebujeme nakoupit do domácnosti alespoň pečivo nebo něco k večeři, zejména pak pokud je rodina opravdu velká a členové rodiny jsou naprostí jedlíci. Jednou za čas se kupuje oblečení nebo hygienické potřeby dle aktuální situace. Sem tam se chodí k zubaři nebo k jiným doktorům, které musíme zaplatit ze svého. Pokud doktory neplatíte, pak většinou zaplatíme o to větší sumu v lékárně za předepsané léky. Pokud jezdíme do práce svým vlastním autem, potřebujeme natankovat, proto návštěva benzinových pump je také zastávkou, na které necháme hromadu peněz. Není se tedy čemu divit, když platba kartami je čím dál častějším jevem a způsobem, jak lidé platí.

S platbou pomocí karty se denně potýkáme i několikrát podle aktuálních statistik. Placení kartou nám však brání v efektivním šetření, protože přece jenom nevnímáme, jestli máme nebo nemáme peníze na bankovním kontě. Většinou se jenom ohlížíme na to, jestli nám byla nebo nebyla karta schválena a nic dalšího nás nezajímá, což je samozřejmě špatně, protože pak po příchodu domů jsme řádně překvapeni, protože zkrátka právě doma zjistíme, že na bankovním účtu chybí hromady peněz. Pakliže bychom chtěli trochu šetřit, pak se doporučuje jedině placení pomocí hotovosti, protože u ní sledujeme, jak moc nám z peněženky ubývá, proto si umíme říct dost.

Za co nejvíc platíme pomocí karet?

Pomocí platebních karet nejvíce platíme podle aktuálních statistik hlavně za potraviny. Není se čemu divit – potraviny opravdu kupujeme každý den. Jen nám bohužel přibývají poplatky za placení kartou, protože mnohdy kartou platíme i sebemenší cifru – třeba jenom za pár rohlíků a máslo. Pro takové mini transakce se opravdu vyplatí alespoň drobnou hotovost v peněžence mít.

Za co platíme nejvíce dál, tak je zejména placení v restauracích. Češi si v poslední době začali vybírat, do jaké restaurace půjdou, a to podle toho, jestli se uvnitř dá nebo nedá platit kartou. Pokud se nedá, bohužel obejdou takovou restauraci obloukem, což je samozřejmě škoda.