Motivační filmy, které stojí za to vidět 

Motivační filmy, které stojí za to vidět
Motivační filmy, které stojí za to vidět

Máte pocit, že ve vás nedřímá dostatečné množství motivace? Spíše si říkáte, že už nějaký ten pátek stojíte na mrtvém bodě? Sice si můžete přečíst nějakou knihu, ale také, pokud nepatříte k milovníkům knižních výtisků, můžete vsadit na motivační filmy. Za poslední roky jich bylo natočeno tolik, že se snad najde alespoň jeden, který vám vlije do žil požadovaný elán. 

Yes Man 

Ukázka toho, že není třeba toho stíhat víc, ale stačí jen stíhat žít. I tak by se dalo definovat poselství filmu v hlavní roli s Jimem Carreym, ve kterém musí na všechno říct ano. A nakonec tím, že říká na všechno ano, dává také jedno velké přikývnutí samotnému životu.  

Jeho život je do absolvování semináře poměrně nudný. Má problém se otevřít novým možnostem, zajel do stereotypních kolejí, ze kterých nechce vybočovat. Jenže tím mu život proplouvá mezi prsty. Tím, že začne přitakávat na příležitosti, dojde k jeho výrazné proměně. 

Štěstí na dosah 

Vynikající ukázka toho, že člověk může mít výsledky nebo výmluvy a nikdy ne obojí. Snímek „Štěstí na dosah” ukazuje příběh otce se synem. Otec je tím zdárným příkladem toho, že dítě není výmluva k tomu, abyste nerealizovali svůj životní sen. A že po každém neúspěchu musí přijít ono kýžené vítězství.  

Film samozřejmě nijak nepřikrášluje realitu. Je to ukázkový příklad toho, jak se člověk dostane na úplné dno, ovšem vždy se od něj může odrazit, pakliže využije příležitostí, které mu přijdou do cesty a které mu mohou změnit život. 

V zajetí rychlosti 

Mezi motivační filmy, které stojí za to vidět patří také snímek „V zajetí rychlosti”, kde hlavní roli ztvárnil Anthony Hopkins. Jeho hlavním cílem je jediné – stát se tím nejrychlejším. Obětoval tomu naprosto všechno čili ukazuje, že člověk musí přinést jisté oběti, aby docílil kýženého. A velmi často musí jít přes překážky, kterých je na jeho cestě k vytyčenému cíli velká spousta. 

Jelikož se jedná o motivační snímek, pravděpodobně tušíte, jestli se mu záměr podařilo splnit. I v takovém případě byste se na film měli podívat, protože stojí za to.