Knihy, které formovaly samotného Elona Muska 

Knihy, které formovaly samotného Elona Muska
Knihy, které formovaly samotného Elona Muska

Každý člověk se může do role úspěšného pasovat různými způsoby. Začíná se však většinou stejně – u knih, ve kterých je řada moudrostí už dávno řečená. Patříte k lidem, kteří by se rádi formovali tak, jak se formovali ti, jež se dnes řadí k nejbohatším? Pojďme si zmínit knihy, kterým vděčí sám Elon Musk tomu, kde aktuálně je.  

Elona Muska pravděpodobně nemusíme představovat. V současné době nejbohatší člověk světa, podnikatel i miliardář, stojící například za automobilkou Tesla nebo společností SpaceX, která podniká cesty do vesmíru. Jeho příběh je z velké části známý. Nepatří mezi zbohatlíky, nýbrž mezi ty, kteří si svou cestu za úspěchem opravdu vydřeli. A níže uvedené knihy byly do jisté míry nápomocny. 

Einsten: His Life and Universe 

Walter Isaacson napsal knihu nazvanou „Einsten: His Life and Universe”, která byla pro Elona Muska jednou z těch, která ho doslova formovala. Musk se netají tím, že byl velmi ovlivněn biografií jednoho z nejchytřejších lidí na světě. Převzal si od něj několik otázek nebo výroků, na které se posléze dlouhé roky sám sebe ptal. Jednou z nich je například: „Důležité je se nepřestat ptát,” nebo: „Ten, kdo nikdy neudělal chybu, nikdy nezkusil nic nového.” 

Prakticky všechno vyřčené jde dodnes ruku v ruce s tím, jak Elon Musk přistupuje k podnikání a odráží se od nich jeho vize. 

Lord of the Flies 

William Golding taktéž stojí za jednou z nich, která Elona Muska velmi inspirovala. Je jí kniha „Lord of the Flies”, která pojednává o přežití, soupeření, také chamtivosti. I když se jedná o tradiční román, přece jen něco v podnikateli zanechal.  

Nejvíce v něm utkvěla neustálá snaha o záchranu světa. A dalo by se říct, že přesně o toto se Elon Musk snaží dodnes. 

Benjamin Franklin: An American Life 

Další biografie, ze které si Elon Musk velmi vzal, byla ta o Benjaminovi Franklinovi. Právě tohoto člověka dodnes považuje Elon za naprostého vizionáře, který začal z ničeho. Byl pouze toulavým dítětem a dnes ho zná celý svět, i když mezi námi už dávno není.