Jak vybudovat sám sebe?

vybudovat
vybudovat

Mnoho podnikatelů si neuvědomuje, že s dobrým podnikem musí růst i oni sami. Je to mnohdy opravdu těžké, protože staré psy novým kouskům naučíte vážně stěží. Jenže není to nemožné, a tento fakt by si měla uvědomit velká většina podnikatelů. Každý z nich se totiž musí učit a růst, protože právě díky těmto dvěma věcem dokážou to, co chtějí. Je jasné, že podnikání je především o tom, aby si šli živnostníci za svým, ale málokterý se nenechá vyvést z míry, když se na jeho společnost strhne vlna kritiky. Proto podnikatelská cesta není pouze o nápadu, ale především o výdrži a o vytrvalosti. Slabí jedinci se nesmí smést davem. Musí se z nich stát tvrdí vlci, kteří budou dobrým vůdcem celé smečky. Společnost bez dobrého leadra totiž lehce upadá.

1. Držte se svých ambicí

Velká většina podnikatelů ztroskotá právě z toho důvodu, že se nechá smést názory jiných, které pojednávají o tom, jak společnost není dobrá a jak je zbytečná, protože přesně takových je na trhu velká hromada. Mnoho lidí vám řekne, že byste měli změnit povolání a místo úspěšného podnikatele se máte stát prodavačem v Lidlu, kde právě zvyšovali platy. Nenechejte se zastrašit a nechte se takovými negativními řečmi pouze motivovat. Klacky vám hází lidé pod nohy ve chvíli, kdy se vás bojí. Buďte těmi, kteří se prorvou davem a budou si stát hrdě za svým.

2. Požádejte o pomoc, když je potřeba

Nebuďte však těmi, kteří mají své ego na opravdu vysoké úrovni. Pokud nevíte, nechte si poradit i od vašich podřízených, protože i ti mohou mít někdy nápady, které by vás mnohdy nemohli nikdy napadnout. Myslete s nimi. Říká se, že je firma pro podnikatele jeho druhá rodina – nechovejte se ke svým zaměstnancům tedy povýšeně a nadřazeně. Buďte k nim otevření a oni budou otevřeni k vám. Najednou se i z jejich hlav mohou vyplodit nápady, které vás mohou zachránit třeba i před krachem celé společnosti.