Vstup do podnikání už není nic těžkého. Co obnáší?

Vstup do podnikání už není nic těžkého. Co obnáší?
Vstup do podnikání už není nic těžkého. Co obnáší?

Podnikání je v současné době velice atraktivní záležitost. Lidé chtějí podnikat hlavně proto, že touží po jakési osobní svobodě, touží po vlastním plánování a korigování svého času, chtějí se postavit na vlastní nohy. Je samozřejmě pravdou, že vstup do podnikání není pro každého. Lidé v současné době jsou toho názoru, že podnikat může každý, ale je to otázka vlastností a touhy vytrvat. Žádný velký byznys nevyroste během jednoho jediného dne. Pokud si toto uvědomujete, pokud vytrvalost je vaše hlavní důležitá vlastnost a pokud máte aspoň trochu ostré lokty, pak vám musíme říct, že do podnikání hrdě vstupte. Není to opravdu nic těžkého.  

V poslední době do světa podnikání vstupuje stále více žen než mužů, i když muži na podnikatelské scéně dnes a denně převládají. Ať už jste ale muž nebo žena a ať už chcete vstoupit do jakéhokoli oboru podnikání, prozradíme vám, co je k tomu potřeba. Jak jsme zmínili, vstoupit do světa podnikání není nic těžkého.  

Co je potřeba k tomu, abychom mohli požádat o živnostenské oprávnění? 

Nejsnáze se staneme osobou samostatně výdělečně činnou. To znamená, že budeme pracovat na takzvanou živnost. Abyste si mohli živnost vyřídit, potřebujete k tomu jen pár věcí, a sice musíte být plnoletí, musíte být bezúhonní a musíte být způsobilí k právním úkonům.  

Když chcete být právnickou osobou 

Pokud ale nestojíte o to, abyste byli fyzickou osobou, tedy takzvanými OSVČ, nabízí se možnost být právnickou osobou (tedy firmou, podnikem, společností). V tomto případě se podmínky trochu zjednodušují. Samozřejmě záleží na tom, jestli chcete založit společnost s ručením omezeným nebo třeba akciovou společnost. U společnosti s ručením omezeným je nutnost složit vklad, a to ve výši jedné koruny (dříve musel být počáteční vklad ve výši dvou set tisíc korun). Dnes jsou mimo jiné také výrazně snížené poplatky související se založením podniku.  

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář