Na velikosti záleží… Při výběru informačního systému rozhodně!

informační systém
informační systém

Co si počít v momentě, když přestává stačit běžný tabulkový procesor? Většina firem se dříve či později dostane do bodu, kdy je více než vhodné přejít na sofistikovanější řešení. Ale jaký ekonomický systém zvolit, respektive podle čeho se při výběru orientovat? Odpovědi na základní otázky najdete v tomto článku.

Definujte své potřeby

Víte, co od softwaru čekáte? Než se pustíte do výběru a porovnávání konkrétních produktů, ujasněte si své požadavky. Uvědomit si, co má systém zpracovávat a v jakém rozsahu, je naprosto klíčové. Pokud tento krok podceníte, pravděpodobně budete za krátký čas opět řešit stejný problém, protože vám nebude stávající řešení vyhovovat.

Systém pro živnostníky a menší firmy

Běžný živnostník a malá firma má úplně jiné potřeby než velká korporace. Často jim stačí kvalitní účetní program se základními moduly. Důležité jsou především snadná implementace, jednoduché ovládání a možnost kdykoliv přesedlat na pokročilejší verzi systému.

Systém pro středně velkou společnost

Jakmile se podnikatel či firma dostanou do bodu, kdy se jejich business rozroste a běžný účetní program přestává stačit, je vhodné přejít na plnohodnotný ekonomický software. Systém by měl zvládat zpracování informací napříč všemi agendami a nabídnout dostatečný počet licencí dle počtu osob, které s ním budou pracovat. Implementace je časově náročnější a může trvat i několik týdnů.

Systém pro velkou společnost

Velká firma či korporace potřebuje robustní ekonomický software pro zpracování velkého objemu dat. K prioritním požadavkům patří vysoká bezpečnostní úroveň a často i integrace s dalšími interními systémy. K častým požadavkům patří přítomnost manažerské nadstavby s užitečnými analytickými nástroji. Implementace takového řešení trvá až několik měsíců.

Chcete se na téma informačních systémů dozvědět více? Obraťte se na odborníky na saul.cz a nechte si doporučit vhodnou variantu. Česká společnost vyvíjí špičkové informační systémy pro malé i velké firmy.