Trápí vás únava? Víme, jak ji překonat

Trápí vás únava? Víme, jak ji překonat
Trápí vás únava? Víme, jak ji překonat

Když člověka přepadne únava, rázem toho moc zvládnout nemůže. Jeho produktivita je na bodě mrazu, není příliš efektivní a moc dobře se mu nedaří. Únava je zabijákem nejen zaměstnanců, kteří se chtějí v práci vytáhnout, ale také je to zabiják našeho byznysu, kterému se kvůli únavě nemůžeme přímo věnovat. V případě, že chcete konečně s únavou zatočit, prozradíme vám, jak na to.  

Možná si říkáte, že s únavou se dnes a denně musí poprat naprosto každý. Jenže pokud vás sužuje dlouhodobě, je třeba s ní něco dělat, jelikož bývá jedním z příčin syndromu vyhoření. Pokud nechcete propadnout do zmiňovaného vyhoření, jestliže chcete, abyste byli opět v práci produktivní, víme, co s únavou zatočí.  

Dostatečný spánek je základ 

Každý člověk by se měl snažit dostatečně spát. Inspirovat se v tomto případě můžete celou řadou úspěšných lidí, která má nastavený svůj každodenní rituál. Většina úspěšných lidí chodívá spát raději dříve, ovšem přivstane si, jelikož nechtějí plýtvat svým časem. Inspirujte se třeba takovým Jeffem Bezosem, který uléhá do postele už před desátou hodinou, ovšem vstává se slepicemi.  

Obecně platí, že abyste se vyvarovali únavě, potřebujete šest až devět hodin spánku. Je to však opravdu individuální záležitost. To, že vašemu sousedovi stačí spát šest hodin neznamená, že vám to bude stačit taky.  

Začněte cvičit 

S únavou můžete zatočit lehce, a to například tak, že začnete cvičit. Opět se i v tomto můžete inspirovat úspěšnými, kteří zařadili cvičení do svého každodenního programu. Většinou cvičí dopoledne, aby se pořádně probrali a protáhli. Někteří však jógu zařazují do své odpolední pauzy, jelikož potřebují pročistit hlavu.  

Samozřejmě jóga není to jediné, co zatočí s vaší únavou. Skvělý je také běh nebo jiná sportovní činnost.