Půjčky na OP: Řešení pouze nárazově a na krátkou dobu. Nenechte se vtáhnout do dluhové pasti

Půjčky na OP
Půjčky na OP

Nemáte žádnou nemovitost, kterou byste mohli ručit, a přitom potřebujete nutně peníze? Možností je zvolit půjčku na občanský průkaz, u které jsou kritéria jejího udělování velmi mírná. Jaké má tato půjčka výhody a rizika?

 

Jednoduchá administrativa a rychlost vyřízení

Na půjčku na OP mohou na rozdíl od bankovních půjček dosáhnout i lidé, kteří nemají tak vysoké příjmy. I vám se může stát, že se jako podnikatel dostanete do situace, kdy budete akutně potřebovat peníze, a banky vám nepůjčí, třeba proto, že nějaké úvěry už máte. Nebudou vás v tuto chvíli považovat za dostatečně bonitního klienta.

 

V takovém případě vám nezbývá, než se obrátit na nebankovní společnosti. Jejich velkou výhodou je, že u nich mohou získat peníze i lidé s nižšími příjmy, takoví, kteří nemají ručitele nebo nemovitost k ručení. S půjčkou je minimum administrativy a můžete ji vyřídit velice rychle i online. Velmi rychle dostanete také svoje peníze, můžete je mít na účtu i do hodiny.

 

Vysoké úroky a sankce na nesplácení

Nevýhodou půjček na OP je obvykle vyšší úrok, než jakého můžete dosáhnout v bance. Může se vám stát, že půjčku i několikanásobně přeplatíte. Společnost, která peníze půjčuje se tak jistí proti rizikům spojeným s vymáháním peněz. Je také velice důležité si předem pečlivě prostudovat podmínky, za jakých si půjčujete. Samozřejmě není vaším cílem dostat se do dluhové pasti kvůli pár půjčeným tisícům.

 

Podmínky nebankovních společností jsou ale velmi tvrdé. Za prodlevy ve splátkách jsou vysoké sankce, které vás mohou vehnat do spirály dluhů. Půjčka na OP je proto vhodná spíše jenom pro několik tisíc na přechodnou dobu, kdy jste si jisti, že dluh splatíte. Je naprosto jednoznačně jenom krátkodobým řešením, na které rozhodně nelze spoléhat.