Proč se začíná podnikat?

Proč se začíná podnikat?
Proč se začíná podnikat?

Nebaví vás chodit do práce? Závidíte lidem ve vašem blízkém okolí, že jsou osobami samostatně výdělečně činnými nebo že mají vlastní podnik, který je zdrojem jejich obživy? V současné době mnozí lidé odchází ze svých zaměstnání, aby si vyzkoušeli cestu pravého podnikatele. Je však pravdou, že taková cesta není pro každého. Je třeba si už na začátku uvědomit, že to není procházka růžovým sadem a že to není tak snadné, jak se na první pohled může zdát. V současné době drtivá většina lidí je toho názoru, že podnikat zvládne každý, jenže posléze zjistí, že nejsou dostatečně houževnatí, vytrvalí a také trpěliví, tudíž zanedlouho zkrachují.  

Jelikož je podnikání zajímavé téma, prozraďme si něco více o tomto světě. Prozraďme si třeba to, proč lidé začínají podnikat nebo jaké pohlaví podniká více.  

Proč lidé začínají podnikat? 

Nejčastějším důvodem je právě to, že lidi nebaví chodit do práce. Nechtějí chodit osm hodin do zaměstnání, touží hlavně po tom, aby si mohli korigovat svůj čas, aby si ho mohli organizovat podle svého. Častým důvodem příchodu do podnikatelského světa je také touha realizovat nějaký nápad, který jinak realizovat nelze.  

Důvodem startu do podnikání je mimo jiné také fakt, že je možnost lépe zkombinovat pracovní dobu s rodinnými záležitostmi.  

Současná situace ve světě podnikání 

V současné době stále více podnikají ženy. Ze statistik vyplývá, že už třetina žen vlastní živnostenské podnikání. Na druhou stranu je pravdou, že muži stále dominují v tomto světě. Obecně lze říct, že živnostenské oprávnění dnes vlastní každý pátý Čech. A to jsme se zaměřili jenom na živnostenské oprávnění a nemluvíme o vlastnících a majitelích společností, podniků a jiných byznysů.  

Rozjet byznys je dnes velice snadné. K živnostenskému oprávnění vám stačí jen tisícikoruna a fakt, že jste plnoletí, bezúhonní a způsobilí k právním úkonům. U společností už prvotní vklady nejsou stanoveny na dvě stě tisíc, ale na pouhou korunu.