Pokojové rostliny, které zaženou stres i vyčistí vzduch ve vaší kanceláři 

Pokojové rostliny, které zaženou stres i vyčistí vzduch ve vaší kanceláři
Pokojové rostliny, které zaženou stres i vyčistí vzduch ve vaší kanceláři

Zařídit si svou kancelář – to je klíč k produktivnímu pracovnímu životu. Každá taková místnost by kromě ideálního a vyhovujícího nábytku měla obsahovat také počítač a samozřejmě psací potřeby, ale mimo jiné i pokojové rostliny. Chybuje ten, kdo na pokojové rostliny zapomíná. Nemají totiž jenom estetickou funkci, ale zatímco některé efektivně čistí vzduch a tím pádem podporují naši produktivitu, jiné jsou skutečně skvělým bojovníkem proti stresu. Jaké druhy pokojových rostlin mají tyto schopnosti? 

Rostliny pro zdravý interiér 

Za pomyslné čističky vzduchu se považuje několik pokojových rostlin. Patří mezi ně užitečné palmy, které mohou dorůst až do výšky dvou metrů čili jsou opravdu viditelným zpestřením interiéru. Je důležité promyslet jejich umístění, obvykle však zdobí rohy místností.  

Do této kategorie pokojovek dále patří i nenáročné břečťany, které si libují prakticky v jakémkoli interiéru. Péče o ně je opravdu snadná čili jsou vhodné i do kanceláří začínajících pěstitelů. 

O fíkusech se už totéž říct nemůže. Jsou tedy vysoce odolné proti škůdcům a pomáhají čistit vzduch velmi výrazně, ale o některé druhy se musíte starat s větší pečlivostí.  

Rostliny pro interiér bez stresu 

Pojďme přejít k pokojovým rostlinám, které vyženou z kanceláře tolik škodící stres. Většinou se jedná o hezky kvetoucí, nikoliv stálezelené odrůdy, které dokážou na první pohled povzbudit náladu. 

Do této kategorie pokojových rostlin patří velmi exotická pokojová rostlina zvaná anthurium. Na první pohled se jedná o vysoce luxusní pokojovku, která je k dostání v růžové, bílé nebo dvoubarevné variantě. Při jejím pěstování je důležité pohlídat si především její zálivku, v létě vyžaduje vody víc. 

Oproti tomu kalanchoe je zase naprosto bezproblémovou rostlinou, která si poradí jak se suchým vzduchem, tak s přímými slunečními paprsky, pakliže by na ni skrze okno svítily. Listy jsou dužinaté čili rostlina jako taková nepotřebuje příliš mnoho zálivky, respektive zálivku tak častou.