Nejvýdělečnější filmy roku 2018. Jaký je nejúspěšnější?

Nejvýdělečnější filmy roku 2018. Jaký je nejúspěšnější?
Nejvýdělečnější filmy roku 2018. Jaký je nejúspěšnější?

Letošní rok se rozhodně zapsal do dějin filmů. Právě vloni totiž do kin vstoupilo tolik dech beroucích filmových snímků, z nichž celá řada stojí za zhlédnutí. Loňský rok se však nezapsal do filmové historie jenom proto, že bylo v kinech tolik, tolik skvělých filmových snímků, ale spíše kvůli sumám, které filmy vydělaly. Podle všeho byl rok 2018 jeden z nejúspěšnějších roků poslední dekády, rozhodně se na tom podílely nejen klasické Marvelovky, ale také věčný Freddie Mercury. Víte, jaký film se zařadil k těm nejúspěšnějším?

Loňskému roku opravdu dominovaly mnohé zajímavé filmové snímky, z nichž celá řada stojí za zmínku. Podívejme se však na Českou republiku a jak se jednotlivým snímkům dařilo u nás.

Na druhém místě skončili Avengers

Jak jsme zmínili, do kina se vloni dostala celá řada filmů od Marvelu, tudíž loňskému roku trochu vládli superhrdinové. Kromě nich se však do kin dostal také Black Panther. Ten však ani zdaleka nepokořil úspěch právě superhrdinů, jen snímek Avengers vydělal v České republice skoro sto tisíc korun (konkrétně 98,4 milionů korun). Do kina si na tento filmový snímek zašlo přes 620 tisí

Díky sumě, kterou filmový snímek Avengers vydělal, se dostal na druhé místo v celkovém žebříčku nejvýdělečnějších filmů loňského roku v České republice. Jaký film klasickou Marvelovku předehnal?

Jedničkou je Bohemian Rhapsody

Jak jsme zmínili, do kin také vstoupil film nejen o věčném Freddiem Mercurym, ale také o celé kapele Queen. A právě oni se dostali na první místo, překonali totiž magickou hranici sto tisíc korun. Vydělal totiž prozatím 140 milionů korun, ale předpokládá se, že stále ještě překoná i hranici 150 milionů korun, jelikož je stále hraný v kinech a stále je na tento filmový snímek vyprodáno.