Nakupujte s rozvahou

Nakupujte
Nakupujte

Nakupování se řadí k těm nejhorším zlozvykům, kterým trpí zejména ženy. Ty jsou ochotny za své šaty utratit celou výplatu během několika dní, což je naprosto šílené zjištění. Následně si pak uvědomují, že postrádají peníze, a tak se snaží půjčovat si od rodiny alespoň tolik, kolik jim stačí na zaplacení nejrůznějších poplatků. Jindy se však ženy dokonce i udrží a řeknou si, že tento měsíc nakupovat nejdou, ale tato situace se stává opravdu jen zřídkakdy. Nakupování však drásá jejich peněženky, které nejsou zvyklé na to, aby z nich bylo tolik ubíráno. Zejména tehdy, kdy ještě nezaplatily své poplatky, jsou peněženky celkem ve strachu, že budou daný měsíc vyždímány do poslední koruny.

Nakupovat bychom měli rozhodně s rozvahou. Zbytečné utrácení nás může maximálně dostat do finanční tísně. Kdo by chtěl žít ze dne na den? Vždy je třeba dbát na to, že bychom měli nakupovat třeba se seznamem, protože právě řízení podle něj se jeví jako dobrý start každého šetření. Šetřit znamená myslet na náhodné chvíle, kdy se nám může cokoliv stát – budeme marodit a nedostaneme výplatu za daný měsíc, můžeme ztratit zaměstnání nebo se může cokoliv pokazit. Šetření by mohlo probíhat i na dovolenou a nakupování je mnohdy ten důvod, proč se na hezkou dovolenou nepodíváme. Díky zbytečnému utrácení se bohužel nedokopeme k tomu, abychom šetřili. Proto nákupy se seznamem by nám mohli pomoct. Vždyť nejen potraviny, ale i jiné zboží stále zdražuje, a tak si nemůžeme dovolit zbytečně utrácet.

Místo karty plaťte hotovostí

Zaručeně nám může pomoci platba hotovosti. Tu si vybíráme z bankomatu pouze v takové míře, která nám vystačí na nákupy na daný týden. Díky tomu, že budeme omezeni jakýmsi limitem, se budeme držet na uzdě, což nám do značné míry pomůže se šetřením. Kartu si pak nechávejte doma, protože pouze tak si uvědomíte, že máte určitý limit, který nemůžete překročit, protože se nedoplatíte.