Mýty, které doprovází životní pojištění

Mýty o životním pojištěn
Mýty o životním pojištění

Pojištění by mělo doprovázet život nás všech. Na začátku října jsme se přesvědčili díky vichřici Herwart o tom, že je třeba mít pojištěnou domácnost, protože příroda je nevyzpytatelná a nepředvídatelná. Nesmíme zapomínat ani na pojištění automobilu, protože na silnicích denně jezdí nezodpovědní řidiči, kteří do vás mohou narazit nebo do kterých můžete čirou náhodou vrazit vy. Taky by se nemělo zapomínat ani na životní pojištění, které však bohužel doprovází řada mýtů. Pojďme si proto tyto mýty vyvrátit a pojďme si všechno uvést na pravou míru.

O životní pojištění má v poslední době zájem kdekdo. Dalo by se říct, že je to opravdu populární pojištění, které má v Česku zhruba polovina obyvatel. Někteří však po tomto pojištění jenom touží, ale myslí si, že díky jejich minulosti, v níž například prodělali těžkou nemoc, se nemohou takto pojistit. Je to však jeden z mýtů, který toto pojištění doprovází.

Statistiky nyní ukázaly několik věcí, díky kterým si lidé nezřizují životní pojištění, protože si myslí, že na dané pojištění nemají nárok. Pojďme si je nyní vyjmenovat a upozornit si na ně.

• děti jsou přednější, já se pojišťovat nemusím

Jedna lež, kterou si lidé však do své hlavy vsugerovávají sami, je to, že se upřednostňuje pojištění dětí. Říkají si, že se zkrátka děti musí pojistit, protože rodičům se přece nemůže toho stát tolik, kolik dětem, ale právě rodiče by měli dbát na své zdraví, protože je sice nemůže jen tak skolit nějaký velký úraz, ale může je postihnout například vážná choroba, díky které mohou mít trvalé následky.

• nebudu vyhazovat peníze oknem

Další lež, díky které si lidé nechtějí zřídit životní pojištění, je ta, že si ho platili už v minulosti a nikdy se jim nic nestalo. Jenže právě v době, kdy byste si po dlouhých letech pojištění zrušili, tak by se vám tuplem něco stalo. To je zkrátka zákon schválnosti. Nikdy neříkejte, že platíte životní pojištění zbytečně, protože zbytečné opravdu není.

• díky vážné nemoci mě nepojistí

V hlavách mnoha lidí taky koluje mýtus, že pokud jste prodělali vážnou nemoc, tak vás nepojistí, ale to je taky lež. Pojišťovny vás samozřejmě pojistí, jenom ne proti této nemoci. Do pojistky se taky napíšou následky nemoci, protože ty vám taky samozřejmě nepojistí, jelikož souvisejí s prodělanou vážnou nemocí.