KFC a Burger King v Česku vydělávají. McDonald’s je však stále před nimi

KFC a Burger King v Česku vydělávají
KFC a Burger King v Česku vydělávají

Jaká společnost patří mezi přední společnosti v oboru rychlého občerstvení? Vyjmenovali bychom celou řadu podnikání, mezi nimi by se našlo nejen rychlé občerstvení KFC známé svými křidýlky a podobnými pokrmy, ale také bychom zde našli rychlé občerstvení zvané Burger King, kde je nabídka velmi, velmi široká. Pokud bychom tato dvě rychlá občerstvení dali dohromady, vznikly by nám neuvěřitelné zisky. Například jen vloni vydělaly zmiňované společnosti dohromady skoro 230 milionů korun na území České republiky. I když je to ohromná suma ukazující na to, že Češi opravdu milují rychlé občerstvení, je nutné konstatovat, že na české pobočky společnosti McDonald’s to opravdu nestačí.

McDonald’s lze hodnotit jako společnost, která je jedničkou v oblasti rychlého občerstvení. Paradoxně se jedná o byznys, u něhož není klíčový prodej rychlého občerstvení, ale jde zde o pozemky, na nichž rychlá občerstvení sídlí. I když původní plán byl udělat díru do světa s fantastickým rychlým občerstvením, nakonec jsou nemovitosti to, co hraje hlavní roli.

Ostatně i přesto, že McDonald’s není ani zdaleka jen o rychlém občerstvení, dokázal tento byznys na českém území během loňského roku vydělat 266 milionů korun.

Rekordní výsledky oznamují všechna rychlá občerstvení

McDonald’s se tak pyšní svými rekordními výsledky, ostatně stejně tak se rekordními výsledky pyšní všechna rychlá občerstvení, která ukazují, že Češi to bez rychlého občerstvení zkrátka už nedávají. Nejen, že rostly tržby či zisky, ale také se společnosti rozšířily dál po republice.

Jaké firmy se stále rozšiřují?

Například podnik Pizza Hut Express se neustále rozšiřuje a rozvíjí. Pyšní se novými dvěma pobočkami. Ty se otevřely v obchodním centru v Praze na Chodově, také v pražském Palladiu. Zmiňovaný Burger King získal čtyři nové prodejny a oblíbené rychlé občerstvení KFC se pyšní čtyřmi novými prodejnami.