Kdy je vhodná nebankovní půjčka

Nebankovní půjčka
Nebankovní půjčka

Jakmile nastane chvíle, kdy si potřebujete půjčit peníze, vyvstane vám na mysli otázka, zda se obrátit na bankovní nebo nebankovní sektor. Pokusíme se vám zde tedy porovnat výhody i nevýhody obou typů půjček. Kdy je tedy vhodná nebankovní půjčka?

Bankovní půjčka

Bankovní půjčka je sice bezpečná, ale většinou dražší cesta k penězům. Mnozí k ní ale stále mají ještě větší důvěru. Banky si velmi svědomitě a pečlivě vybírají osoby, kterým své peníze půjčí. Pokud jste třeba momentálně nezaměstnaní, na úvěr či půjčku nemáte možnost dosáhnout. Velmi ztížené podmínky mají i lidé pracující na živnostenský list, kteří paradoxně mohou mít s poskytnutím vyšší částky prostřednictvím půjčky problémy.

Jste-li však pro banku velmi zajímavým klientem, poskytne vám půjčku bez problémů a nemusíte se obávat. Různé poplatky a sankce, které budou obsahem půjčky, vás úplně neminou. Vše ale musí být řečeno předem. Smlouva se podepisuje v podmínkách půjčky nebo ceníku banky. Dá se však polemizovat o tom, jak jsou tyto ceníky, podmínky a dokumenty dlouhé a jak jsou dostatečně srozumitelné. Mnoho lidí je nečte, protože jim nerozumí, jsou příliš dlouhé a nemá na to čas.

Nebankovní půjčka

Nebankovní půjčka je pak tou levnější variantou pro ty, co potřebují peníze rychle. Musíte však vědět, na koho se máte obrátit. Můžete narazit i na neseriózní firmy a lichváře. Je důležité vybírat z renomovaných institucí, které už na trhu nějakou dobu působí.

Pokud máte obavy, že nebankovní půjčka bude mít daleko vyšší úroky, není to už dávno pravda. Prostudujte si podmínky půjčky a určit naleznete i mnohem výhodnější nabídku, než kterou by vám nabídla jakákoliv banka.

Bankovní půjčku volte, pokud si půjčujete vyšší částku. Také pokud máte delší dobu na vyřízení celého úvěru a je také nabídka banky i výhodná. Pokud jde o obnos vyšší, tedy v řádech desítek či stovek tisíc, ne-li pak milionů, u nebankovních institucí je můžete pořídit bezpečně a lépe. Dá se v dnešní době vše vyřídit daleko rychleji a i peníze můžete mít k dispozici velmi brzy.

Jde-li pak o menší částky, je lepší se podívat po rychlé nebankovní půjčce bez poplatků. Vždy si ale prověřte, u koho si půjčujete. Ať nevklouznete k nechvalně proslulým poskytovatelům půjček ve formě pokoutných lichvářů a nevrhnete se po hlavě do finanční džungle, kde jsou snůšky překroucených zákonů a prapodivných pravidel, která vás dostanou ještě do větších dluhů a potíží.