Jaká plus a minus mají malé půjčky?

Malé půjčky
Malé půjčky

Máte díru v podnikatelském rozpočtu? Zaskočil vás nečekaný výdaj, třeba v podobě vysoké faktury za telefon? Máte nečekané problémy? Důvodů, proč člověk najednou potřebuje peníze, aby mohl rychle zaplatit, se může objevit spousta.

 

Kde ale sehnat peníze tak najednou? Možná jste už někdy uvažovali o tzv. malé půjčce jako podnikatel, i jako soukromá osoba,  když vás zaskočily nečekané výdaje a rezerva nebyla k dispozici.

 

Do banky nechoďte

Kdybyste vyrazili do banky, museli byste si přinést minimálně dva doklady totožnosti, potvrzení o příjmech a čekalo by vás zdlouhavé vyptávání bankéře na vaši aktuální finanční situaci a minulost – jako soukromá osoba, chcete-li půjčku jako podnikatel, prolustrují i firmu. To je nepříjemné, navíc vše podstupujete s nejistotou, že vůbec úvěr dostanete.

 

Banky také neposkytují úvěry na malé částky, vždy se jedná minimálně třeba o několik desítek tisíc. Vy ale tak vysokou částku nepotřebujete. Stačí vám pouze několik tisícovek, abyste mohli překlenout nečekanou finanční tíseň. Proto si banky rovnou škrtněte, pokud chcete opravdu rychlé peníze na krátkou dobu.

 

Malé úvěry s krátkou dobou splatnosti

Možností jsou nebankovní společnosti a jejich rychlé úvěry. Jejich prostřednictvím získáte peníze velice rychle, o což vám v současnosti jde. Půjčka se ovšem vyznačuje krátkou dobou splatnosti, se kterou je třeba počítat. Proto si své výdaje v rozpočtu naplánujte tak, abyste byli schopni půjčku do řádného termínu vrátit.

 

Obvykle je maximální doba splatnosti 30 dnů. Můžete si ji sice prodloužit, ale to vás samozřejmě bude stát peníze navíc. Toto řešení je ovšem nárazové. U dobrého podnikatele by se nemělo stát standardem. Uchýlit by se k němu měl jenom naprosto výjimečně. Pro větší investice jsou pak samozřejmě řešením dlouhodobé úvěry.