Jak začít číst víc knih? 

Jak začít číst víc knih?
Jak začít číst víc knih?

Bohatý člověk má velkou knihovnu, nikoliv velkou televizi – říká se. Jenže je třeba konstatovat, že bohatý člověk veškeré knihy sídlící mu v knihovně také přečetl. A tím se dostáváme k jádru problému mnoha budoucích úspěšných – jak začít číst více knih? Existuje naštěstí několik osvědčených tipů a rad, jak můžete přečíst dostatek knih, které vás posunou dál.  

Neber telefon, seber knihu 

Zejména po ránu, stejně tak těsně před spaním máme tendenci brát do rukou spíše mobilní telefon než knižní výtisk oblíbeného autora. Jenže tím se dostáváme k problému – trávíme více času na sociálních sítích a nikoliv čtením, které by nás mohlo raketovým způsobem posunout kupředu. A tak pokud chcete skutečně číst víc, neberte do rukou telefon, ale seberte spíše knihu.  

Ráno při snídani, večer těsně před spaním. Nemusíte si však nutně kupovat papírovou podobu, takzvané čtečky vám umožní mít vybranou knihu prakticky neustále u sebe. 

Buďte při zemi se stanovováním cílů 

Snaha přečíst velké množství knih velmi často pramení v jedno – ve stanovování si nereálných cílů, které nás nakonec mohou dohnat k nemilému vyhoření. Ano, i ze čtení knih můžete vyhořet. A tak si raději stanovujte takové cíle, které jsou realistické a které skutečně můžete naplnit.  

Co začít například se čtením jedné knihy měsíčně? Nemusíte na sebe extrémně tlačit, radost ze čtení by potom mohla velice rychle vyprchat. 

Kniha všude po ruce 

Během dne člověk čelí několika momentům, ve kterých může jednoduše sáhnout po knize. Jenže v mnoha případech ji po ruce nemám, a tak si ji berte neustále s sebou. Ať už máte v plánu jen dojet do práce, která je vzdálená půl hodiny, nebo máte před sebou zubaře. Čekání nebo jízdu městskou hromadnou dopravou můžete strávit nad několika stránkami knihy.