Doba dovolených je v plném proudu. Mnoho lidí si myslí, že doba dovolených končí koncem srpna, ale to není ani zdaleka konec takovým letním radovánkám u moře. Léto nám přece zasahuje také do části září, proto proč jezdit s největšími turistickými návaly už během července, když to jde krásně vše postíhat i během slunečného září, kdy je v zahraničí moře stále krásně modré a slané a sluníčko neustále žhne a nepřestává spalovat naši pokožku, když klasicky jako každý rok usneme pod nějakou příjemnou palmou v jejím ještě příjemnějším stínu.
Ostatně na dovolenou nemusíte jezdit jenom v tomto období, ale většinou zahraničí navštívíte i během jiných ročních období. Mnohdy musíte do zahraničí jet jenom obchodně. Vše je většinou zařízeno – jak ubytování, tak jídlo a další potřebné detaily, bez kterých byste se během následujících dnů pobytu jenom stěží obešli. Když už máte vše zařízeno, pak se nestrachujete takřka o nic. Myslíte si, jak je všechno naprosto dokonalé. Jenže pak se může stát taková nepříjemná událost – na parkovišti, kde jste stoprocentně nechali své auto byť jen na pár chvil stát, tam najednou není. Najednou se bohužel musíte rozhodnout, že zachováte chladnou hlavu a vše urychleně vyřešte. Co ale dělat?
Komu volat?
Nejdříve se i v cizině samozřejmě zavolá na policii. Ta se vás klasicky zeptá na pár otázek ohledně vašeho auta a je dobré je všechny vědět. Většinou ženy mají problém zapamatovat si značku nebo si vzpomenou jenom na barvu auta, což je samozřejmě nedostačující odpověď, ale nejsou to všechny ženy. Některé opravdu svědomitě vědí všechno o autě, v němž jezdí. Ostatně od policie pak zavoláte i na svou pojišťovnu. Pokud totiž policie auto nenajde, vy musíte jejich zprávu společně s klíčky odnést co nejdříve na pobočku vaší pojišťovny, aby vám byla uznána náhrada škody, která je obsažena ve vašem pojištění auta. V tom případě po uznání vám náhrada přijde do patnácti dnů na váš bankovní účet.