Binární opce pro začátečníky – průvodce obchodováním

Binární opce pro začátečníky
Binární opce pro začátečníky

Obchodování na burze nikdy nebylo jednoduché a asi ani nikdy nebude. Proto tak málo lidi dokáže opravdu na obchodování dlouhodobě vydělávat. U binárních opcích tomu není jinak a je třeba se mít na pozoru před weby, které tvrdí, že se jedná o zaručený výdělek, protože to není pravda. Princip jejich obchodování je jednoduchý, samotné obchodování ale rozhodně ne. Pro lidi, kteří na binárních opcích chtějí vydělat, ale mají zájem o pravdivé informace je určený tento příspěvek.

Princip binárních opcí

Nejspíše každý doposud neměl příležitost se s binárními opcemi seznámit, a proto začnu povídat od úplných základů. Prvně vás asi napadne otázka, co to vlastně binární opce jsou a na čem mohu vydělat? Binární opce jsou jedním z nástrojů na burze, jejich obchodování probíhá online a k tomu abyste si je vyzkoušeli nepotřebujete prakticky nic kromě připojení k internetu. Princip jejich obchodování spočívá v předpovězení, jestli například cena ropy, zlata, kávy a dalších „aktiv“ půjde nahoru anebo dolů. Jednoduchý obchod může vypadat tak, že tipnete, zdali cena zlata bude za 30 minut vyšší, než je nyní. Pokud obchod za těchto 30 minut skončí a opravdu cena zlata bude vyšší, než byla předtím, vyděláte. Výnosy u binárních opcí se pohybují okolo 80%.

Nově můžete obchodovat přes opce i kryptoměny

Jak pravděpodobně víte, tak nejslavnější kryptoměnou je BitCoin, jehož cena je velice proměnlivá. Od počátku roku 2017 se ale na scénu dostávají i další měny, především LiteCoin, Ethereum a Ripple. Pro začínající obchodníky je to příležitost si vydělat, aniž by toho o obchodování tolik věděli. Předpokládá se totiž, že ceny těchto virtuálních měn ještě porostou, není to ovšem zaručené. Pokud se tedy rozhodnete této šance využít, budete kupovat opci call. Nejlepší je kupovat dlouhodobější opce, řekněme týdenní.

Mohlo by vás také zajímat , že například cena Ethera se od počátku roku zvedla z 8$ na 46$ (aktuální k dnešnímu dni 13.8.2017) , podívejte se sami na aktuální  kurz virtuální měny Ethereum. Proč očekávat další růst? Protože zhruba 500 firem v červenci 2017 utvořilo společenství na podporu této měny.

Dobré zdroje o binárních opcích

Obchodování může být riskantní, speciálně pro lidi, kteří s ním nemají zkušenosti. Proto je nutné se před obchodováním s reálnými penězi vzdělávat, jak nejvíc to je možné. Jeden z dobrých zdrojů o binárních opcích je například Binarniopce.cz , zde najdete všechny potřebné informace do začátku. Jedná se o nejserióznější portál v Česku, kde jsou sepsány všechny rizika a šance takové, jaké opravdu jsou. Takže budete vědět přesně do čeho se pouštíte. Kromě této stránky doporučuji taky sledovat web fxstreet.com, který je ale bohužel v angličtině. Na této stránce se nachází nejnovější informace o trzích, které pak můžete při obchodování využít.

Kde se binární opce obchodují a kolik mohu vydělat

Binární opce se obchodují u brokerů. To jsou společnosti, které vám propůjčí svou obchodní platformu a poskytnou vám všechny nástroje k obchodování. V praxi to funguje tak, že si u některé z těchto společností vytvoříte účet, vložíte nějaký vklad a pak zde vytváříte obchody. Vše funguje online, bez jakéhokoliv stahování softwaru. Mnoho obchodníků určitě zajímá, na kolik si mohou s binárními opcemi přijít. Rád bych vám na tuto otázku odpověděl. Bohužel to ale nelze určit, protože vás neznám a nevím jaký máte potenciál. Existují stránky, které vám jasně řeknou kolik vyděláte, od nich se ale raději držte dál, ve většině případů se jedná o podvod. Vaše očekávání by měla být realistická. Sice se z binárních opcích dá vytvořit stabilní a dlouhodobý výdělek, který vám může sloužit jako jediný zdroj příjmů, nic ale nepřichází zadarmo, nebo hned…

 

Mějte se na pozoru před nekalými brokery

Binární opce i celé toto odvětví má dost pošpiněné jméno nekalými brokery, nepravdivými reklamními kampaněmi a mnohým dalším. Jednoduše, kdo si za reklamu zaplatí nejvíce je prostě vidět. A my se pak na trhu setkáváme se společnostmi, které vlastně ani nemají povolení nabízet své služby u nás v Česku. Jedna z takových společností je Binatex, která má placené reklamní bannery a články i na známých a respektovaných českých webech. Proč byste se před tímto brokerem měli mít na pozoru se můžete dozvědět z tohoto Binatex testu. Kde zjistíte, že broker binatex je vlastně podvod. Pokud budete hledat brokera pro své obchody, zaměřte se na jeho reputaci, kterou můžete jednoduše „vygooglit“. Rozhodně také doporučujeme se ujistit, že daná společnost má všechna povolení u nás nabízet své služby. Sice existuje spoustu nečestných brokerů, na které je potřeba si dát pozor. Je tu ale i velké množství společností, kterým na dobré reputaci a spokojeném zákazníkovi opravdu záleží. Musíte jen trochu více hledat.