3 věci, které musíte udělat pro to, abyste byli úspěšní 

3 věci, které musíte udělat pro to, abyste byli úspěšní

Úspěch na sebe nechává někdy příliš dlouho čekat, a tak se musíme na svou cestu k onomu vrcholu pořádně opříst vytrvalostí, trpělivostí a disciplínou, která nastupuje pokaždé, kdy nám začne motivace trochu pokulhávat. Abyste však docílili oné úspěšnosti, je dobré dělat několik věcí. Ze všeho nejdříve uzavřete mír s vaší minulostí, jen tak budete moct jít dál tam, kam jste doposud zatím nezamířili. 

Plánování jako alfa i omega 

Stres je nedílnou součástí naší cesty za úspěchem. Je však dobré ho eliminovat, abychom s čistou hlavou mohli přistupovat k plnění všech úkolů, které leží před námi. Jen málokdo ví, že zdrojem stresu je především dojem, že máme příliš mnoho práce a že nic nestíháme. Ovšem i na tuto situaci existuje řešení, a to konkrétně plánování, respektive seznam úkolů či toho, co během dneška vlastně můžete udělat a co je dobré nechat třeba na zítra. 

V ideálním případě si velký cíl či velkou věc nebo úkol, který musíte splnit, rozkouskujte na vícero menších, drobnějších, které se vám budou plnit s větší lehkostí.  

Vaše emoce = váš postoj 

Co je také důležité si uvědomit, že za tím, jak se k věcem aktuálně stavíte nebo jak k nim přistupujete, můžete jenom vy sami. Vy jste zodpovědní za své aktuální emoce. Jste zodpovědní za svůj aktuální postoj, který bývá výsledkem toho, jak se na svět díváte.  

Není tajemstvím, že vaše emoce a váš vnitřní postoj jsou řízeny vnějším světem. To, jaký postoj jste zaujali, je, jak už jsme zmiňovali, odrazem toho, jak se na svět díváte.  

Vděčnost a pokora – to je oč tu běží 

Úspěšní jedinci moc dobře vědí, jaké hodnoty jsou v životě důležité a na co nesmí nikdy zapomínat. Mezi ně patří také neutuchající pokora a samozřejmě stálá vděčnost. Vzbudili jste? Máte, co jíst? Máte alespoň pár dobrých přátel? Pak je vděčnost jednoznačně na místě.  

Stejně tak na vděčnost nezapomínejte ani před spaním, kdy je dobré si zopakovat to, za co vděčnost můžete pociťovat.