Samoobslužné výdejní boxy jsou díky koronaviru na vzestupu

Samoobslužné výdejní boxy jsou díky koronaviru na vzestupu
Samoobslužné výdejní boxy jsou díky koronaviru na vzestupu

Celý svět se už půl roku potýká s nepříjemným onemocněním, které se řítí rychleji než lavina. Neustále se zpřísňují opatření a zavírá se jeden podnik za druhým, aby se zamezilo šíření nemoci mezi lidmi. Pakliže patříte k lidem, kteří jeden z aktuálně zavřených podniků vlastní, jistě potvrdíte, že je to doba velice těžká. Ovšem v této době přichází do popředí lidská kreativita a fantazie. Maloobchodníci i velkoobchodníci se snaží nacházet způsoby, jak lidem stále umožnit nakupování a jak je neohrozit. I proto jsou na vzestupu samoobslužné výdejní boxy, které jsou součástí dnes už celé řady společností.  

Nejprve jsme si samoobslužných boxů mohli všimnout u společnosti Alza. Ta s nimi možná nepřišla jako úplně první, ale jednoznačně výdejní boxy společnosti byly nejvíce vidět. Díky úspěchu výdejních boxů se rozhodla ve stejných krocích jít i společnost Mall, Zásilkovna nebo také Pilulka.cz. A v době panujícího koronaviru se každá jednotlivá společnost těší z úspěchu toho kroku.  

Výdejní samoobslužné boxy jsou na vzestupu 

Objednáte si zboží a místo toho, aby vám ji doručil kurýr nebo abyste pro ni museli do obchodu vám ji doručí do boxu, který si s pomocí hesla otevřete a vyzvednete si zboží bez přítomnost dalších lidí. Na tak jednoduchém principu jsou postaveny veškeré výdejní samoobslužné boxy společností, které mají internetové obchody. Aktuálně se k tomuto kroku chystá dalších několik společností a výdejní boxy tak chystá velký rozvoj. 

Kupříkladu zmiňovaná Alza – ta nabízí výdejní boxy jako jistý model na bázi franšízy. V současné době má tento nápad opravdu velký potenciál.  

Boxů je po celé republice několik stovek, ne-li tisíc 

Kdyby nebyly samoobslužné výdejní boxy oblíbené, společnosti by do nich logicky neinvestovaly. Jenže ono je to pravděpodobně všechno naopak – boxů po celé republice neustále přibývá, je jich už několik stovek, ne-li tisíc. Jenom zmiňovaná společnost Alza má takových boxů po celé republice bezmála 280.