Nejméně nákladné franšízy. Jaké mezi ně patří?

Nejméně nákladné franšízy. Jaké mezi ně patří?
Nejméně nákladné franšízy. Jaké mezi ně patří?

Neustále se všude píše o franšízách, čemuž se ostatně nemůžeme divit, vždyť je to jeden ze způsobů, jak rychle začít podnikat, aniž bychom byli opředeni velkým rizikem krachu v prvních pěti letech. Podle posledních statistik většina lidí, kteří chtějí podnikat a kteří se také do podnikání pustí, v prvních pěti letech buď ukončí své podnikání, nebo se zkrachují. V případě franšízového podnikání je to však jinak – po pěti letech konečně začíná svítat na lepší časy, jelikož se vrátila prvotní investice, která byla do podnikání vložena.  

Pokud se chcete začít podnikat, možná vás však zaráží ceny za franšízy, které aktuálně hledají franšízanty. Ano, ne všechny licenční smlouvy a prvotní investice jsou levné, to však neznamená, že takové franšízy jsou zároveň nevýhodné a neziskové. Bývá to často naopak.  

Jestliže ale nechcete veškeré své úspory dávat do jedné jediné franšízy, existuje poměrně snadné řešení této situace.  

Pořiďte si franšízu na kolečkách 

Pakliže nemáte chuť ani dostatek financí na to, abyste investovali do milionových franšíz, co investovat do takzvané franšízy na kolečkách? Jedná se o nízkonákladové franšízové podnikání, které nemá svou stálou provozovnu, respektive svou fyzickou provozovnu. Stačí, když budete vlastnit automobil nebo počítač.  

Výhody franšízy na kolečkách 

Samozřejmě má tato franšíza své výhody. Například k nim patří flexibilita, levnost a taktéž nenáročnost. Je to ideální franšíza pro jedince, kteří nemají naspořený žádný základní kapitál.  

Jak jsme zmínili, tento druh franšízového podnikání nemá žádnou provozovnu, což je ostatně další důvod, proč jsou franšízy na kolečkách tak oblíbené. Nemusíte totiž nikam psát trvalé bydliště, nemusíte platit za pronájmy budov nebo prostor.  

V případě franšízy na kolečkách platí jedno jediné pravidlo, a sice pokud nejde zákazník za firmou, musí firma k zákazníkovi.