Franšízový průmysl stále roste a v budoucnu to nebude jiné

Franšízový průmysl roste
Franšízový průmysl roste

Franchising byl v minulosti dost nepochopený způsob podnikání. Jelikož to bylo něco nového, něco amerického, lidé tomu nedůvěřovali. Naštěstí dnes je doba jiná, dnes drtivá řada firem podniká na základě franchisingu, protože je to zkrátka výhodnější a lepší. Bez sebevětší námahy se firma rozrůstá díky franšízantům, tudíž není důvod takto nepodnikat. V současné době lze éru franchisingu označit za zlatou, protože neustále roste. Je třeba dodat, že v budoucnu to nebude jiné.

Franšízový průmysl je na tom v dnešní době víc než dobře. Vznikl ve Spojených státech amerických a už osm let prosperuje a roste. Jak jsme zmínili, dříve to byl průmysl, který nebyl hlavně v Evropě pochopen a kterého se lidé báli, ale dnes je vše jinak. I Evropě se franchising těší oblibě.

Do dnešního dne se franšízový průmysl rozrůstal rychlostí blesku. Letos se očekává růst ještě rychlejší. Je to snad možné? Nejspíš ano. U franchisingu je možné naprosto všechno.

Jaké jsou plány pro letošní rok?

Pojďme se podívat na to, co by se mělo během letošního roku ve franšízovém průmyslu stát. Během letošního roku by mělo jenom ve Spojených státech amerických vzniknout skoro osm set tisíc nových franšízových poboček (konkrétně 760 tisíc franšíz). Díky tomu se zvýší i zaměstnanost ve Spojených státech, a to necelá čtyři procenta. Zaměstnanost v USA se tak vyhoupne na osm milionů pracovníků.

Samozřejmě z příchodem nových poboček dojde i k navýšení HDP. HDP by se podle odhadů mělo zvýšit o šest procent, tudíž se dostane na 451 miliard dolarů ročního obratu.

Jak velké zrychlení se předpokládá?

Jak jsme zmínili, franšízový průmysl má zvýšit svůj růst. Očekává se zrychlení o takřka dvě procenta. Zrychlení má svůj důvod – tedy hned několik důvodů. Důvodem je například rychle rostoucí důvěra spotřebitelů či nové zákony, které podnikatelům hrají do karet.