Franšíza nabízí jistější vstup do podnikání i v současné době panující krize

Franšíza nabízí jistější vstup do podnikání i v současné době panující krize
Franšíza nabízí jistější vstup do podnikání i v současné době panující krize

Podle posledních průzkumů se mnoho lidí do podnikání zrovna nežene. A je to možná pochopitelné. Venku panuje krize, která člověka přenáší spíše do ústraní. Najde se mezi námi jenom hrstka lidí, která se nebojí a která i napříč aktuální situaci zkouší uspět. Možná chcete také patřit mezi hrstku, ovšem hledáte způsob jistějšího podnikání. Vstup do světa byznysu na vlastní pěst s nově vybudovanou značkou by nyní bylo trochu těžké, přece jenom by se podnik nemusel nějakou dobu ani otevřít kvůli protiepidemickým nařízením. A tak se nabízí franchising.  

Franchising je jinými slovy právě jistější podnikání. Přece jenom mluvíme o podnikání, při kterém podnikáte už pod zavedenou značkou, která je na trhu třeba pět, deset nebo i dvacet, třicet let. Jenom si stačí vybrat koncept a vrhnout se do práce. 

Počet franšízových konceptů každým rokem roste 

To, že je franšízové podnikání poměrně velkým hitem, dosvědčuje také fakt, že se počet franšízových konceptů každým rokem rozrůstá. Franšízových konceptů ročně přibude o několik desítek, o počtu poboček ani nemluvě. 

Zatímco pro majitele společnosti je to snadný způsob, jak se rozšířit do koutů republiky, o kterých nikdy ani nezamýšlel, pro člověka toužícího po vlastním podniku je to způsob, jak se dostat do světa byznysu s nižší pravděpodobností neúspěchu.  

Když franšíza, tak český koncept 

Podle posledních statistik jsou však české koncepty daleko úspěšnější než ty zahraniční. To ukazují i nedávné průzkumy, které zjistily, že tuzemští podnikatelé dávají přednost zavedeným českým značkám, nikoli velkým zahraničním brandům. I to ostatně vede k tomu, že českých konceptů se u nás nachází mnohem více než těch zahraničních.  

Franchising se těší takové velké popularitě nejen díky tomu, že mluvíme o jistějším podnikání, ale také proto, že s sebou nese řadu benefitů. Například podporu podnikatele, pomoc při hledání vhodného místa nebo pomoc při zaškolování pracovníků.