Franchising jako příležitost pro každého

Franchising jako příležitost pro každého
Franchising jako příležitost pro každého

Přemýšleli jste nad tím, že začnete podnikat? Ale bojíte se konkurence, která je nyní na trhu opravdu obrovská? Někteří lidé mají tak skvělý podnikatelský plán, že v jeho realizaci jenom překáží myšlenka, jak se asi poperu s konkurencí. Jiní by zase věděli, jak se poprat s konkurencí, ale nemají ani zdání o tom, s čím by měli na trh zamířit. Pro obě skupiny lidí jsou tu franšízy, které jsou naprosto fantastické. Odborníci je označují za příležitosti pro každého, my bychom je spíše nazvali náskokem do už rozjetého vlaku.  

Že jste ještě o franchisingu neslyšeli? Jedná se o podnikání na základě licenčních smluv, které jsou bránou k otevření franšízové pobočky, která bude pod značkou firmy, která má na trhu své stálé klienty, která už na trhu má své místo a která už se v minulosti poprala s konkurencí. Je to tedy opravdu nástup už do rozjetého vlaku. Vaším úkolem jen bude udržet firmu na stávající pozici nebo ji případně zvednout zase do vyšších výšin.  

I když se na první pohled může zdát, že franchsing je nejsnazší způsob, jak se dostat do podnikatelského světa, není to tak snadné, jak se to na první pohled opravdu zdá. Musíte si hned z počátku vybrat franšízu, a to není nic snadného.  

Pro jakou franšízu se rozhodnete vy? 

V případě, že nevíte, pro jakou franšízu se rozhodnout, rozhodujte se na základě toho, jak firma dlouhodobě prosperuje či neprosperuje. Jestli se firma nachází v zelených číslech už dlouhou dobu, je její budoucnost slibná. Pakliže se firma neustále odráží ode dna, přesto se stále drží mezi červenými čísly, nebude to ideální franšíza, pro kterou byste se měli rozhodnout. Raději dejte přednost prosperující firmě, nesnažte se zachránit franšízu, kterou možná už ani zachránit nejde.  

Jaký obor je vám nejblíže? 

Také byste se měli rozhodovat dle oboru, který je vám nejblíže. Přece jen otevřít si pobočku firmy, která nás svým oborem nezajímá, je hloupost. Takovou firmu bychom nemohli přinést na vrchol. Vyberte si franšízu, které dokážete něco dát a kterou dokážete trochu zlepšit, vylepšit či dostat výš.