Začněte podnikat s fungujícími franšízami, ale s jakými?

Začněte podnikat
Začněte podnikat

Pakliže se toužíte vydat na cestu podnikání, není pro vás lehčího způsobu dobrého začátku, než se dát do systému franchisingu. Ten vám totiž umožní jakési podnikání na systému licenčních smluv, což znamená, že se již ze začátku budete moc předvést na trhu pod velmi známou značkou, která chce svou působnost zaměřit i na naši republiku. Jenže vybrat si dobrou a zároveň také správně fungující franšízu je někdy opravdu těžké. Chce to řádně prozkoumat současný trh a podívat se na aktuální franšízové systémy u nás. Určitě vás nejdřív zaskočí počet současných značek, které jsou v tomto systému, ale na druhou stranu si zase budete mít z čeho vybírat. Pojďme si však ukázat první trojici franšízových podniků, se kterými byste to podle časopisu Forbes mohli dát do kupy, protože se jedná o fungující a prosperující značky.

1. Parky’s

Jedná se o českou společnost, která tyto franchisové pobočky začala vytvářet. Za touto prodejnou jsou skvělé Kostelecké uzeniny. Pakliže byste chtěli být franchisantem právě této pobočky, investice začíná zhruba na třiceti tisících korun, což je relativně slušný začátek, který nás tolik bolet nebude, jako když bychom si našli značku, z níž by investice sahala na počátku k jednomu milionu. Cílem společnosti je vybudovat do dvou let zhruba sto nových provozoven, což je ostatně velký cíl. V nich se budou péct kvalitní párky, které mají obsah masa takřka sto procent. Následně se položí do bulky ze speciálního těsta.

2. Sklizeno

Nejedná se o typické farmářské trhy, ale naopak se jedná především o prodej potravin české produkce. Pakliže byste se chtěli stát franchisantem, připravte si počáteční investici zhruba sto devadesát korun. Budete však nejdříve řádně vyzpovídáni, protože majitel si dbá na své budoucí partnery a ty, se kterými se rozhodne podílet na svém byznyse.

3. TETA drogerie

Pakliže byste však chtěli investovat do něčeho většího a chtěli byste se stát franchisantem větší společnosti, počáteční vklad milion a čtvrt je nutný ke spolupráci s Tetou drogerií. Tato česká značka rozjela svůj franchising velmi úspěšně a zájemci o spolupráci se jenom hrnou.