Úspěch české franšízy v zahraničí

franchising
franchising

Pokud jste v minulosti uvažovali o tom, že byste vstoupili do světa podnikání společně s franšízovou pobočkou české firmy, určitě jste byli až zaskočeni množstvím franšíz, z nichž jste si mohli vybrat. Dnes je podnikání na základě franchisingu poměrně oblíbené, firmy se tímto způsobem rychle rozšiřují a zájemci o podnikání mají možnost nastoupit do už rozjetého vlaku, nemusí bojovat s konkurencí nebo vymýšlet, s čím na trh proniknou. Mnohé české franšízy však touží i po úspěchu v zahraničí, a tak jezdí na různé světové veletrhy a akce, kde se prezentují. A jedna taková česká franšíza zaznamenala v posledních měsících nevídané úspěchy.

Nejen na významnou franšízou akci v Maďarsku, ale také na franšízovou událost v Rakousku se přijela podívat firma Extéria, která zde hledala budoucí partnery. Ani sama franšíza Extéria Market netušila, jak velký úspěch zaznamená. Tolik zájemců o podnikání s franšízou se nedalo ani na prstech jedné ruky spočítat!

Úspěch v Maďarsku

Letos v únoru se v Maďarsku konala velká franšízová událost, kterou měla na svědomí franšízová asociace. Na výstavě se sešlo konkrétně třicet franšízových konceptů, a to i včetně franšízy Extéria Market. Právě česká franšíza zaznamenala velký úspěch, z Maďarska odjížděla s pětatřiceti zájemci o podnikání pod touto značkou.

Úspěch byl zaznamenán hlavně díky faktu, že na trhu není žádná podobná franšíza, jako je Extéria Market, která by poskytovala poradenství v oblasti BOZP a PO.

Úspěch v Rakousku

Na konci loňského roku se firma Extéria Market účastnila také největší franšízové události ve Vídni, kde se prezentovala společně s dalšími franšízovými koncepty. Díky celé této akci se firma raduje z více jak třiceti zájemci o podnikání pod značkou Extéria Market, s nimiž se aktuálně jedná.

I když zatím není zcela jasné, komu bude licence udělena, důležitý je fakt, že firma díky úspěchům na akcích expanduje jak do Maďarska, tak do Rakouska. Nyní působí na českém a slovenském trhu.