Všichni mají především letní měsíce spojené s velkou letní dovolenou zejména v zahraničí. Myslí si, že se do zahraničí dá jet jenom v létě, a to konkrétně v červenci nebo v srpnu. Je však nutné zmínit, že na takové dovolené je nejlepší si zajet třeba v září, kdy ještě není tolik lidí a kdy se naštěstí počasí ještě vydaří. Jenže pokud nejste zastánci letních nebo zářijových dovolených, klidně se za sluníčkem vydejte třeba v únoru nebo se vydejte v zimě někam zcela jinam – dovoleným se meze nekladou a jsou přece přístupné během celého roku, nikoliv pouze v nějakém ročním období. Jen to chce pořádně hledat a následně vybrat tu pravou.
Češi jsou proslulí tím, že nechtějí za dovolenou zrovna dvakrát utrácet. Není se čemu divit, když mnohdy bohužel přijdou na to, že na dovolenou radši jezdit vůbec nemají. Bojí se totiž toho, že by je taková dovolená mohla dostat na mizinu, což je samozřejmě lež. Většina lidí čeká na poslední chvilku na takzvané last minute zájezdy, kdy se dočkají skvělých hotelů a destinací za minimální ceny. Jenže takové last minute zájezdy jsou vždy hned pryč, proto se není čas rozmýšlet. Ostatně pokud se i vy chystáte na nějaký zájezd, nezapomeňte na to, abyste kladli důraz zejména na agenturu, která takový zájezd poskytuje.
Je nutné pojištění proti krachu
V mnoha případech každý rok se stává, že lidé z nepozornosti naletí nějaké společnosti, která sice dělá nejrůznější zájezdy, ale na druhou stranu nemá pojištění proti krachu. V dnešní době nesmí taková agentura pořádat pobyty, ale mnohdy si to lidé bohužel nepohlídají a naletí. V tom případě se nebudou moct domáhat svých peněz, když společnost krachne. „Vyhodí“ třicet tisíc jen tak do vzduchu, což je samozřejmě naprosto šílené. Proto u každých, nejen u levných nebo podezřelých zájezdů, sledujte to, jestli je společnost pojištěna proti krachu, protože pouze to vás ujistí, že peníze v době jejího krachu budou navráceny v plné výši a vy tak nepřijdete o pracně našetřené jmění.