
Letošní daňové přiznání nás skutečně zmohlo. Je to bohužel povinná záležitost, kterou musí provést každý živnostník. Pokud nemáte daňového poradce nebo účetní, růžový formulář jste museli odevzdat do 3. dubna, tedy hned po velikonočních svátcích. Pokud se tak nestalo, určitě jste dostaly nemilou sankci za nedodržení termínu. Nicméně jestliže jste daňové přiznání odevzdali včas, už jste určitě zaplatili i vypočítané daně. A možná jste se stali jedním z těch podnikatelů, kteří si museli na zaplacení svých daní půjčit.
I když se každým rokem snažíme co nejvíce snížit své daňové základy, někdy se i přesto daně dostanou do obřích výšin. Každým rokem se snažíme své daně snížit pomocí výdajů uplatněných paušálem nebo pomocí daňových slev a jiných zvýhodnění. Bohužel i přesto se můžeme dostat do prekérní situace, a sice do situace, kdy zjistíme, že nemáme potřebné finance na zaplacení daní.
Letos jsme si na zaplacení daní museli půjčit
Je šílené zjisti, že každý osmý živnostník si musel na zaplacení daní půjčit. To jsme si za ten rok nic nenašetřili? Nejčastěji jsme si půjčovali od rodiny, protože jsme se nechtěli kvůli zaplacení daní dostat do zbytečných dluhů. Jenže někdy jsme si od rodiny nebo přátel půjčit nemohli, a tak jsme museli zavítat do banky nebo do nebankovní instituce, která nám na požadované daně půjčila.
Aby se to příští rok neopakovalo, měli byste si šetřit. Kolik?
Kolik si musím našetřit, abych příští rok zaplatil daně?
Pokud byste si chtěli být jisti, že daně příští rok zaplatíte s naprostou samozřejmostí, je třeba si spořit už nyní. Doporučujeme si co měsíc odkládat tři tisíce korun, které by měly pokrýt vypočítané daně, pokud si je tedy budete skutečně dávat stranou co měsíc. Když si našetříte více, je to skvělé! Alespoň si budete jisti, že se do dluhů nedostanete a ještě se budete moct odměnit něčím hezkým.