Víkendové zlozvyky, které stojí za týdenní nízkou produktivitou

Víkendové zlozvyky, které stojí za týdenní nízkou produktivitou
Víkendové zlozvyky, které stojí za týdenní nízkou produktivitou

Člověk se po celý pracovní týden snaží o jedno, a sice o nastolení určitých zvyků, které povedou ke zvýšení produktivity. Vstává každý den ve stejnou hodinu, chodí také ve stejnou hodinu spát. A samozřejmě se pravidelně vzdělává, snaží se nepít alkohol a sportuje. Jenže poté přijde víkend a s ním i vlna určité anarchie. Vypěstované návyky jsou ty tam a člověk sklouzává k jistým zlozvykům. Jenže právě ty mohou stát za velice nízkou produktivitou, která by s novým týdnem přišla do života. 

Aby kvůli víkendu nebyl nijak ohrožen váš pracovní život, pojďme si sepsat to, čemu se konkrétně vyvarovat. Ať není znovu najetí do pracovních kolejí něco nemožného. 

Až příliš dlouhý spánek 

Když člověk během týdne vstává kolem půl sedmé, automaticky má sklon si o víkendu přispat. Jenže nejen, že příliš dlouhý spánek škodí, ale také to má negativní dopad na produktivitu a efektivitu člověka. Vstávání v přibližně stejnou hodinu nám nastavuje jakési vnitřní hodiny, což vede ke snazšímu vstávání i usínání. A to nemluvíme o tom, že když vstaneme v přibližně stejnou hodinu i o víkendu, rázem máme daleko více času, který můžeme efektivně využít. 

Nulová příprava na pracovní týden 

Ano, je sice pravdou, že o víkendu by se měl člověk uvolnit a dopřát si to, co běžně v pracovním týdnu nikoliv, ovšem neznamená to, že příprava na nadcházející týdny by měla být naprosto nulová. Když se člověk na pondělí připraví, vyhne se stresu, navíc bude lépe usínat a tím pádem bude i ono pondělní ráno daleko lepší, než jakým by jinak bylo. 

Žádný výlet ani akce 

Jinými slovy – když celý víkend strávíme doma, také to není zrovna ku prospěchu. Člověk by měl během víkendu načerpat energii, taky sluníčko a neměl by se ošizovat, co se pohybu týče. Zejména na světle by měl pobýt, protože právě to je signál pro mozek, že se může probudit.