Vapiano dobývá nejen Česko, ale celý svět

Vapiano dobývá Česko i svět
Vapiano dobývá Česko i svět

Kdo by nemiloval jídlo! Jídlo je něco, co k životu zkrátka potřebujeme. V dnešní době navíc roste tolik restaurací, že by byla chyba je nenavštívit a neochutnat, co v daných restauracích podávají. Pokud se řadíte k těm lidem, kteří restaurace a obecně gastronomické zážitky milují a vyhledávají je, zamiřte do Vapiana. Právě tato franšízová síť aktuálně dobývá nejen Česko, ale i celý svět.

Jedná se o franšízovou síť, která sídlí v Bonnu. Na trhu působí už šestnáct let, poprvé se otevřela v roce 2002, a to v Hamburku. Během šestnácti let se však rozmnožila rychlostí blesku, dnes už se chlubí více jak 330 restauracemi. Tento počet však není konečný, letos plánuje otevřít další řadu poboček, a to hlavně v Evropě, v níž zájem o tuto značku restaurací roste.

Co je podstatou tohoto byznysu?

Stejně jako každý byznys, tak i tento má svou podstatu. Podstatou tohoto německého franšízového konceptu je rychlé neformální stravování, které však je kvalitní. Tento druh občerstvení se už od počátku těší obrovské popularitě, takřka okamžitě se zařadil do gastronomického segmentu fast casual.

Restaurace Vapiano jsou velice příjemné a hlavně moderní. Lidé milují kvalitní pokrmy, které nejsou typické pro každou restauraci. Mezi hlavními pokrmy, které si zde můžete zakoupit a na které se restaurace specializuje, patří pizza a těstoviny, tudíž typické italské pokrmy.

Jaké byly loňské úspěchy?

Loňský rok byl pro firmu Vapiano úspěšný. Otevřela více jak 27 nových restaurací a rozšířila se do třicet zemí celého světa. Letošní rok má být pro restauraci klíčovým – má se rozjet rozvoz jídla. Loňské tržby se zvýšily o necelých pět procent. Dosáhly tak 85 milionů eur!

Co se týče plánů v České republice, do pěti let se má otevřít zhruba pět franšíz, a to hlavně v obchodním centru na pražském Chodově. Zaujat chtějí i Slovensko.