Starbucks dobyl Čínu!

Starbucks dobyl Čínu
Starbucks dobyl Čínu

Dnes existuje mnoho oborů, v nichž můžete podnikat. Stačí si jenom vybrat, který obor je pro vás ten nejvhodnější. Pokud milujete vaření, proč si neotevřít svou vlastní restauraci? Jestliže milujete kávu, proč si neotevřít svou vlastní kavárnu? Možná máte strach z velké konkurence. To by vám však nemělo bránit, protože i vy se můžete stát součástí obrovské firmy, která už má na trhu své jasné místo. Můžete se stát franšízantem a můžete si otevřít klidně i pobočku oblíbené kavárny Starbucks.

V současné době je franchising poměrně oceňovaný. Lidé si dnes a denně vybírají z franšízových řetězců a přemýšlejí, jakého oboru se stanou součástí. Je to skutečně nelehké, protože takových oborů je mnoho. Starbucks je jedním z nich. Lidé si ho vybírají hlavně proto, že je to kavárna, jež je skutečně oblíbená, vaří se zde skvělé kávy, lidé si na své hrníčky píšou svá jména. Je to skutečně pohádkové místo, kde jsou všichni přáteli, dalo by se říct.

Ovšem i Starbucks se potýká s mnohou konkurencí, i když by to na pohled nikdo neřekl, protože sem neustále chodí celá řada zákazníků. Například nyní se rozhodl dobýt Čínu a zničit všechny zdejší konkurenty.

Pobočky se otevírají denně!

Čínu bere tato firma skutečně útokem. Denně v této zemi otvírá až dvě franšízové pobočky. Firma má totiž obrovský cíl, a sice vybudovat do roku 2021 v Číně až pět tisíc kaváren. Jestliže to půjde tímto tempem dál, cíle se skutečně dosáhne.

Dalo by se říct, že tento kavárenský koncept roste v Číně až masivně. Podle informací se pobočky otvírají každých deset až patnáct hodin, což je na jednu stranu až neuvěřitelné.

Každý týden obslouží pět milionů zákazníků

Čína je skutečně obrovská země, kde žijí miliony obyvatel. Z informací vyplývá, že Starbucks se jenom zde těší obrovským ziskům! Vždyť denně obslouží více jak pět milionů zákazníků, a to se  mu snad jinde nepovede.