Perfekcionismus jako cesta do hrobu – jak se změnit?

Perfekcionismus
Perfekcionismus

Být podnikatelem rozhodně není tak jednoduché, jak si mnoho lidí myslí. Už jenom odhodlat se zrealizovat svůj nápad, to je to nejtěžší. Poté je důležité podnikání stále zvládat, ustát ho. Být vytrvalý a trpělivý, protože bez těchto vlastností to skutečně nejde. Některým jejich podnikání komplikují vlastnosti, s nimiž se zrovna dvakrát nikde nechlubí. Jednou takovou vlastností je i perfekcionismus, který může být důvodem, proč vyhoříme. Otázkou však je, jak se změnit?

Naštěstí změnit se můžeme, je to dokonce i jednoduché, pokud víme, jak na to. Existuje hned několik rad a možností, jak se změnit, a my vám je přinášíme, aby už perfekcionismus nikdy nestál v cestě vašim snům, vašemu prosperujícímu podnikání.

1) Jednou za čas vyskočte z koloběhu schůzek

Jednou za čas byste měli usoudit, že je třeba dát si pauzu. Dejte si odstup, vypadněte z koloběhu půjček, protože právě tento odstup, tato chvilková pauza vám dá nadhled, který pro podnikání potřebujete. Nadhled dostanete nejen nad byznysem, ale taky nad vlastním životem. Díky byť jen dvoudenní pauze budete schopnější.

2) Nebojte se říct, co máte na srdci

V podnikání je důležité nedržet jazyk za zuby. Pokud chcete své podnikání někam dotáhnout, musíte si stát za vlastními názory, musíte se nebát říkat to, co máte na srdci. Jednou z rad, jak se zbavit perfekcionismu, je naučit se říkat, co máte na srdci, co máte na jazyku. Nebojte se říct svým obchodním partnerům návrh toho, jak si vaši spolupráci představujete, nebojte se říct, jak chcete, aby to mezi vámi fungovalo, protože pokud si „o židli neřeknete, nikdy ji taky nemůžete dostat“.

3) Naučte se rozeznávat chvilky, kdy potřebujete pauzu, a chvíle, kdy je třeba přidat

Tuto věc si každý musí probrat sám. Je třeba, aby si každý z nás uvědomil, jestli je třeba přidat nebo jestli je třeba zpomalit – respektive si každý musí uvědomit, v jakých chvílích je dobré přidat a v jakých je dobré zpomalit.