Jaké obory budou vhodnou volbou v roce 2018?

Vhodné obory v roce 2018
Vhodné obory v roce 2018

Rok 2018 přinesl celou řadu změn. Nejvíce se změny dotkly nemocenského pojištění, ale samozřejmě se mnoho změn událo i v podnikatelském světě. V současné době se podnikatelé zaměřují na daňové přiznání, které musí zanedlouho odevzdat, ale taky musí platit větší zálohy na sociální a zdravotní pojištění, které se zvyšují každým rokem. Například i ve franchisingu se děje hromada změn, které zaregistroval jistě každý franšízant. Pojďme však od těchto změn odbočit a pojďme si říct obory, v nichž se vyplatí v tomto roce otevřít svou pobočku.

Franchising je způsob podnikání, kterou dneska využívá nejedna společnost. Tento způsob podnikání nám umožňuje rozšířit naši firmu do obřích rozměrů, aniž bychom hýbli prstem, protože se o naši firmu stará sám franšízant.

Franšízant má však zprvu co dělat, aby si takovou franšízu vybral, protože přece jenom oborů pro franšízu je hromada. Pojďme si říct pár oborů, které by měly být letos přednější než jiné.

Milujete Asii?

Pokud jste milovníkem Asie, a to ať už jídel nebo kultury, měli byste se zamyslet nad asijskou gastronomií. Například ve Spojených státech amerických je asijská gastronomie neustále na vzestupu a tento trend se dostává i do České republiky. Existuje mnoho asijských konceptů, na nichž se můžete podílet. K těm populárním se řadí například společnosti s asijskými specialitami, jako je Pho Ho, Thai Express nebo Maki-Mee.

Nechcete vzdělávat děti?

Dalším oborem nutným k zamyšlení je rozhodně dětské vzdělávání. Dneska existuje mnoho franšízových sítí, které děti vzdělají. Všech můžete být součástí, protože všechny hledají schopné franšízanty, díky kterým by se značka zase o něco rozvíjela a rozšířila. K těm populárním franšízám, jež se zabývají vzděláváním dětí, se řadí například High Touch-High Tech, Young Rembrands Franchise nebo taky Kinderdance International.